“ETS2’de en iyi tır hangisi” sorusuna internette verilen cevapların çoğu oyuncu tercihine dayanıyor. Bu yazıda farklı bir yol izledik: SCS Software’in resmî sitesindeki kamyon kartlarından her modelin motor gücü aralığını, kabin seçeneklerini ve şasi yapılandırmalarını çıkardık ve tek tabloda topladık.
Bu sayede “en güçlü çekici hangisi” sorusunun cevabı tahmine değil, SCS’nin kendi yayımladığı rakamlara dayanıyor.
Grafik, direksiyon, para kasma, profil yedekleme ve sorun çözümleri tek sayfada. ETS2 Rehber Merkezi’ne göz at »
Kısa cevap
Resmî kamyon kartlarına göre en yüksek tavan gücü VOLVO FH6‘da: 420 hp (309 kW) ile 780 hp (574 kW) arası. Hemen arkasında SCANIA R ve SCANIA S var: 370 hp’den 770 hp (566 kW)‘ye kadar. Ağır yük çeken şasi arayanlar için 8×4/4 yapılandırması SCANIA R ve S, VOLVO FH4, FH5, FH6, MERCEDES-BENZ NEW ACTROS, SCANIA R 2009, STREAMLINE ve MAN TGX kartlarında listeleniyor. Üç elektrikli model (SCANIA S BEV, DAF XF Electric, RENAULT E-TECH T) için kartlarda ayrı uyarı var: şu anda yalnızca önceden tanımlı hızlı işler için kullanılabiliyorlar.
İçindekiler
- Resmî motor gücüne göre sıralama
- 27 çekicinin tam resmî listesi
- Resmî kaynaklardaki sayı farkı
- Çekici seçerken nelere bakmalı?
- Kariyer tarafında “doğru çekici” diye bir şey var mı?
- Muhtemelen eksik kamyonlarınız var: ücretsiz araç paketleri
- Paralı araç paketleri neyi değiştiriyor?
- Sık Sorulan Sorular
- İlgili İçerikler
Resmî motor gücüne göre sıralama

SCS’nin resmî sitesindeki About sayfasında her kamyon için ayrı bir kart var ve kartlarda kabin, motor, şasi ve stok renk bilgileri yer alıyor. Motor satırında en düşük ve en yüksek güç hem beygir hem kilovat cinsinden veriliyor.
Tavan gücüne göre ilk beş şöyle sıralanıyor:
- VOLVO FH6 — 780 hp (574 kW)
- SCANIA R ve SCANIA S — 770 hp (566 kW)
- VOLVO FH5 — 750 hp (552 kW), VOLVO FH3 ve FH4 — 750 hp (551 kW)
- SCANIA R 2009 ve SCANIA STREAMLINE — 730 hp (537 kW)
- MAN TGX EURO 5 — 680 hp (500 kW)
Giriş gücü tarafında en düşük değer DAF XD‘de: 299 hp (220 kW). Buna karşılık IVECO S-WAY‘in giriş gücü 460 hp ile listenin en yükseği, yani en zayıf motoru bile orta segmentin üzerinde.
27 çekicinin tam resmî listesi
Aşağıdaki tablo, resmî sitedeki kamyon seçicide yer alan tüm kartların motor gücü aralığını ve Euro emisyon sınıfını içeriyor. Rakamların hepsi SCS’nin kendi sayfasından.
| Marka | Model | Motor gücü aralığı | Euro |
|---|---|---|---|
| DAF | XF105 | 360 hp (265 kW) – 510 hp (375 kW) | Euro 4 |
| DAF | XF | 370 hp (270 kW) – 530 hp (390 kW) | Euro 6 |
| IVECO | S-WAY | 460 hp (338 kW) – 580 hp (426 kW) | Euro 6 |
| IVECO | STRALIS | 310 hp (228 kW) – 560 hp (412 kW) | Euro 4 |
| IVECO | STRALIS HI-WAY | 310 hp (228 kW) – 560 hp (412 kW) | Euro 6 |
| MAN | TGX EURO 5 | 320 hp (235 kW) – 680 hp (500 kW) | Euro 5 |
| MERCEDES-BENZ | ACTROS | 320 hp (235 kW) – 598 hp (440 kW) | Euro 4 |
| MERCEDES-BENZ | NEW ACTROS | 421 hp (310 kW) – 625 hp (460 kW) | Euro 6 |
| RENAULT | MAGNUM | 440 hp (323 kW) – 520 hp (382 kW) | Euro 5 |
| RENAULT | PREMIUM | 380 hp (280 kW) – 460 hp (338 kW) | Euro 5 |
| RENAULT | T | 380 hp (279 kW) – 520 hp (382 kW) | Euro 6 |
| SCANIA | R 2009 | 360 hp (265 kW) – 730 hp (537 kW) | Euro 5/6 |
| SCANIA | STREAMLINE | 360 hp (265 kW) – 730 hp (537 kW) | Euro 5/6 |
| SCANIA | R | 370 hp (272 kW) – 770 hp (566 kW) | Euro 6 |
| SCANIA | S | 370 hp (272 kW) – 770 hp (566 kW) | Euro 6 |
| SCANIA | S BEV (yalnızca hızlı işler) | 540 hp (400 kW) – 610 hp (450 kW) | — |
| VOLVO | FH3 | 420 hp (309 kW) – 750 hp (551 kW) | Euro 5 |
| VOLVO | FH4 | 420 hp (309 kW) – 750 hp (551 kW) | Euro 5/6 |
| VOLVO | FH5 | 420 hp (309 kW) – 750 hp (552 kW) | Euro 6 |
| VOLVO | FH6 | 420 hp (309 kW) – 780 hp (574 kW) | Euro 6 |
| MAN | TGX EURO 6 | 330 hp (243 kW) – 640 hp (471 kW) | Euro 6 |
| DAF | NGD | 367 hp (270 kW) – 530 hp (390 kW) | Euro 6 |
| DAF | XD | 299 hp (220 kW) – 449 hp (330 kW) | Euro 6 |
| DAF | XF Electric (yalnızca hızlı işler) | 415 hp (310 kW) | — |
| MAN | TGX | 330 hp (243 kW) – 640 hp (471 kW) | Euro 6 |
| RENAULT | T EVOLUTION | 380 hp (279 kW) – 520 hp (382 kW) | Euro 6 |
| RENAULT | E-TECH T (yalnızca hızlı işler) | 450 hp (330 kW) – 666 hp (490 kW) | — |
Listedeki üç elektrikli modelin kartında ayrı bir uyarı yer alıyor: şu anda yalnızca önceden tanımlı “hızlı işler” için kamyon olarak kullanılabiliyorlar. Yani SCANIA S BEV, DAF XF Electric ve RENAULT E-TECH T’yi satın alıp garajınıza katmanız resmî olarak mümkün değil.
Resmî kaynaklardaki sayı farkı
Kamyon sayısı konusunda SCS’nin kendi sayfaları arasında fark var ve bunu olduğu gibi aktarıyoruz:
- Resmî sitenin ana sayfasındaki özellik metni: 7 lisanslı kamyon markası ve sürülebilecek toplam 26 benzersiz kamyon modeli.
- About sayfasındaki kamyon bölümü: 7 farklı üreticiden 25 lisanslı kamyon.
- Aynı About sayfasındaki kamyon seçici: 27 kart listeleniyor.
Farkın muhtemel nedeni, hızlı işlere kilitli üç elektrikli modelin bazı sayımlarda dışarıda bırakılması. SCS bu konuda bir açıklama yayımlamadığı için kesin bir yorum yapmıyoruz; tablomuz seçicideki tüm kartları içeriyor.
Çekici seçerken nelere bakmalı?

Resmî kartlar dört alan içeriyor: kabin, motor, şasi ve stok renk. Oyun içinde bir çekici satın alırken bu dört başlık karar vermenizi sağlıyor.
Ağır yük için şasi
Resmî kartlarda şasi yapılandırmaları tek tek listeleniyor. En geniş seçenek yelpazesine sahip modeller şunlar:
| Model | Resmî şasi listesi |
|---|---|
| SCANIA R / S | 4×2, 6×2, 6×2/4, 6×2 Long, 6×4 Long. Taglift: 6×2 Long. Midlift: 6×2/4, 8×4/4 |
| VOLVO FH5 / FH6 | 4×2, 6×4. Taglift: 6×2, 6×2 Steerable. Midlift: 6×2, 6×2/4, 8×4/4 |
| MERCEDES-BENZ NEW ACTROS | 4×2, 6×2, 6×2/4, 6×4. Taglift: 6×2. Midlift: 6×2/4, 8×4/4 |
| MAN TGX / TGX EURO 6 | 4×2, 6×4. Taglift: 6×2-2. Midlift: 6×2/2, 6×2/4, 8×4/4 |
| RENAULT T / T EVOLUTION | 4×2, 6×2, 6×4, 4×2 Extra Tank, 6×2/4. Taglift: 6×2. Midlift: 6×2/4 |
| DAF NGD | FT, FTG, FTS, FTN, FTT, FTM |
| IVECO S-WAY | 4×2, 6×2 |
DAF’ın yeni nesil modelleri (NGD ve XD) sayısal şasi kodları yerine FT, FTG, FTS, FTN, FTT, FTM gibi DAF’ın kendi adlandırmasını kullanıyor. IVECO S-WAY ise yalnızca iki şasi seçeneğiyle listenin en dar seçenek yelpazesine sahip.
Yakıt deposu ve uzun yol
Resmî kartlarda 4×2 Extra Tank adıyla ayrı bir şasi yapılandırması geçen iki model var: DAF XF105 ve RENAULT T ile T EVOLUTION. Uzun teslimatlarda daha az mola veren bir yapı arıyorsanız resmî listede bu adı taşıyan seçenek bu üç modelde bulunuyor.
Yakıt gideri tarafında oyunun kendi beceri sistemi de devrede. Resmî sitedeki Player skills bölümüne göre Ekonomik Sürüş becerisi kademelere göre römorkluyken ve boş sürerken %35’e kadar yakıt tasarrufu sağlıyor. Beceri yüzdelerinin tamamını para ve seviye kasma yazımızda topladık.
Kabin boyutu
Kabin seçenekleri markadan markaya farklı adlandırılıyor. Resmî kartlardan örnekler:
- SCANIA R 2009 / STREAMLINE: Normal, Highline, Topline
- VOLVO FH3 / FH4 / FH5: Sleeper, Globetrotter, Globetrotter XL
- VOLVO FH6: Aero sürümünde Sleeper, Globetrotter, XL, XXL; standart sürümde Sleeper, Globetrotter, XL, XXL
- MERCEDES-BENZ NEW ACTROS: StreamSpace, BigSpace, GigaSpace
- MAN TGX EURO 5 / EURO 6: XL, XLX, XXL — MAN TGX (yeni nesil): GN, GM, GX
- DAF NGD: XF, XG, XG+ — DAF XD: Day Cab, Sleeper, Sleeper High
- IVECO S-WAY: yalnızca Active Space
Resmî About sayfası özelleştirmeyi de ayrı bir başlıkta anlatıyor: her kamyon kabin boyutu ve şasi seçiminden motor ve şanzıman seçimine, yan etekler, aynalar, çeşitli ışık düzenlerinden boya işlerine kadar sayısız biçimde kişiselleştirilebiliyor.
Kariyer tarafında “doğru çekici” diye bir şey var mı?
Resmî About sayfası kariyer tasarımını açıkça anlatıyor: Euro Truck Simulator 2’de belirlenmiş bir kariyer yolu yok, her oyuncuya bir karakter oluşturma ve becerilerini istediği gibi geliştirme imkânı veriliyor; farklı stratejiler oyunun erken aşamasında farklı fırsatlar açabiliyor.
Yani oyun, “şu çekiciyi al” diyen bir tasarıma sahip değil. Resmî veriye bakarak söylenebilecek şey şu: ham güç istiyorsanız VOLVO FH6 ve SCANIA R/S kartlarındaki 780 ve 770 hp değerleri listenin tavanı; ağır yük ve özel şasi istiyorsanız 8×4/4 yapılandırması bulunan modellere bakmanız gerekiyor; tek kabinli ve dar şasi seçenekli IVECO S-WAY ise yüksek giriş gücüne rağmen esneklik tarafında sınırlı.
Çekicinizi aldıktan sonra sürüş hissini belirleyen asıl şey donanım ayarları oluyor. Direksiyon, pedal ve H vites kolu yapılandırmaları için direksiyon ayarları yazımıza bakabilirsiniz.
Muhtemelen eksik kamyonlarınız var: ücretsiz araç paketleri
Çekici karşılaştırması yaparken çoğu oyuncunun fark etmediği bir şey var: ETS2’nin en yeni kamyonlarının bir kısmı temel oyunun içinde gelmiyor, ayrı birer ücretsiz paket olarak dağıtılıyor. Kurulu değilse o kamyonlar bayide hiç görünmüyor — ve çoğu oyuncu eksik olduğunu bile bilmiyor.
Steam’in uygulama verisinden okuduğumuz, fiyatı sıfır olarak işaretlenmiş araç paketlerinin tam listesi:
| Kamyon | Eklenme tarihi | Not |
|---|---|---|
| DAF XG / XG+ | 10 Haziran 2021 | DAF’ın yeni nesil amiral gemisi |
| MAN TGX | 16 Mayıs 2023 | Yeni nesil TGX |
| DAF XD | 21 Kasım 2023 | Dağıtım sınıfı |
| Scania S BEV | 2 Temmuz 2024 | Elektrikli |
| Renault Trucks E-Tech T | 30 Mayıs 2024 | Elektrikli |
| Iveco S-Way | 10 Aralık 2024 | — |
| Volvo FH Series 5 | 17 Aralık 2024 | Önceki nesil FH |
| Volvo FH Series 6 | 17 Aralık 2024 | Güncel nesil FH |
| DAF XF Electric | 14 Ekim 2025 | Elektrikli |
Dokuz paket, hepsi ücretsiz. Elektrikli kamyon arayanlar için önemli: üç elektrikli model (Scania S BEV, Renault E-Tech T, DAF XF Electric) de bu listede. Yani “oyunda elektrikli kamyon var mı” sorusunun cevabı evet, ama ilgili paketi kütüphanenizden kurmanız gerekiyor.
Kurulu mu, nasıl bakılır?
Steam kitaplığında Euro Truck Simulator 2’ye sağ tıklayıp Properties › DLC sekmesine bakın. Listede kutusu işaretli olmayan ücretsiz paketler varsa o kamyonlar oyunda yok demektir. İşaretlediğinizde Steam paketi indiriyor ve kamyon bir sonraki açılışta bayide beliriyor.
Kamyonun bayide görünmemesinin ikinci sebebi de şu olabilir: oyunda her bayi her markayı satmıyor. Paket kuruluysa ama araç yoksa, o markanın bayisini haritada aramanız gerekiyor.

Paralı araç paketleri neyi değiştiriyor?
Ücretsiz paketler kamyonun kendisini veriyor; paralı paketler ise görünüm ve özelleştirme ekliyor. Steam verisindeki başlıca tuning paketleri:
| Paket | Çıkış | Fiyat |
|---|---|---|
| Cabin Accessories | 30 Eylül 2015 | 2,09 $ |
| Wheel Tuning Pack | 13 Nisan 2016 | 1,59 $ |
| Mighty Griffin Tuning Pack (Scania) | 28 Haziran 2016 | 2,09 $ |
| XF Tuning Pack (DAF) | 18 Ağustos 2017 | 2,09 $ |
| Actros Tuning Pack (Mercedes) | 4 Eylül 2019 | 2,09 $ |
| HS-Schoch Tuning Pack | 19 Mart 2020 | 1,34 $ |
| FH Tuning Pack (Volvo) | 2 Haziran 2020 | 2,09 $ |
| Renault Trucks T Tuning Pack | 25 Mayıs 2022 | 2,09 $ |
| Holland Style Tuning Pack | 30 Haziran 2026 | 2,09 $ |
Buradaki ayrım satın alma kararı için önemli: tuning paketi almak size yeni bir kamyon vermiyor. Zaten sahip olduğunuz bir modelin parça havuzunu büyütüyor. Yeni kamyon isteyen birinin önce ücretsiz listeyi kurması, ondan sonra tuning paketine bakması gerekiyor.
Fiyatlar dolar olarak görünüyor. Steam’in Türkiye mağazası ETS2 ve paketleri için para birimini lira değil dolar döndürüyor. Ödeyeceğiniz tutarı kendi mağaza sayfanızdan doğrulayın; bu paketler indirim dönemlerinde düzenli olarak düşüyor.
Son bir not: ücretsiz paketlerin tarihleri oyunun araç havuzunun hâlâ büyüdüğünü gösteriyor. En yenisi 14 Ekim 2025 tarihli DAF XF Electric; yani uzun süredir oynamayan biri döndüğünde birkaç yeni kamyonu kurulu bulmayabilir.
Sık Sorulan Sorular
ETS2’de en güçlü çekici hangisi?
Resmî sitedeki kamyon kartlarına göre en yüksek tavan gücü VOLVO FH6’da: 420 hp (309 kW) ile 780 hp (574 kW) arası. Hemen arkasında SCANIA R ve SCANIA S var; ikisi de 370 hp (272 kW) ile 770 hp (566 kW) arasında listeleniyor.
ETS2’de kaç kamyon var?
Resmî kaynaklar arasında fark var. Ana sayfadaki özellik metni 7 lisanslı marka ve 26 benzersiz model diyor, About sayfasındaki kamyon bölümü 7 üreticiden 25 lisanslı kamyon diyor, aynı sayfadaki kamyon seçicide ise 27 kart listeleniyor. SCS bu farkla ilgili bir açıklama yayımlamadı.
Elektrikli kamyonları satın alabilir miyim?
Hayır. SCANIA S BEV, DAF XF Electric ve RENAULT E-TECH T kartlarında aynı uyarı yer alıyor: şu anda yalnızca önceden tanımlı hızlı işler için kamyon olarak kullanılabiliyorlar.
Ağır yük için hangi şasi gerekiyor?
Resmî kartlarda 8×4/4 yapılandırması SCANIA R, SCANIA S, SCANIA R 2009, SCANIA STREAMLINE, VOLVO FH4, FH5, FH6, MERCEDES-BENZ NEW ACTROS, MAN TGX ve MAN TGX EURO 6 modellerinde listeleniyor.
En düşük motor gücü hangi modelde?
DAF XD’de: 299 hp (220 kW) ile 449 hp (330 kW) arası, Euro 6. Giriş gücü en yüksek model ise IVECO S-WAY; kartında 460 hp (338 kW) ile 580 hp (426 kW) arası yazıyor.
Ekstra yakıt deposu olan model var mı?
Resmî kartlarda 4×2 Extra Tank adıyla ayrı bir şasi yapılandırması üç modelde geçiyor: DAF XF105, RENAULT T ve RENAULT T EVOLUTION.
Hangi kabin en büyük?
Kabin adlandırması markadan markaya değişiyor. Resmî kartlarda SCANIA için Normal, Highline, Topline; VOLVO için Sleeper, Globetrotter, Globetrotter XL; MERCEDES-BENZ NEW ACTROS için StreamSpace, BigSpace, GigaSpace; MAN TGX EURO 5 ve EURO 6 için XL, XLX, XXL listeleniyor. VOLVO FH6’da XXL seçeneği de yer alıyor.
Oyun hangi çekiciyi almamı öneriyor?
Resmî About sayfasına göre oyunun belirlenmiş bir kariyer yolu yok; her oyuncuya karakter oluşturma ve becerilerini istediği gibi geliştirme imkânı veriliyor ve farklı stratejiler erken aşamada farklı fırsatlar açabiliyor. Yani oyun herhangi bir çekiciyi öne çıkarmıyor.
Çekiciyi ne kadar özelleştirebilirim?
Resmî About sayfasına göre her kamyon kabin boyutu ve şasi seçiminden motor ve şanzıman seçimine, yan etekler, aynalar ve çeşitli ışık düzenlerinden boya işlerine kadar sayısız biçimde kişiselleştirilebiliyor.
Bazı kamyonlar neden bayide görünmüyor?
Çünkü temel oyunun içinde gelmiyorlar. ETS2’nin en yeni kamyonlarının bir kısmı ayrı birer ücretsiz paket olarak dağıtılıyor ve kurulu değilse bayide hiç çıkmıyorlar. Steam kitaplığında oyuna sağ tıklayıp Properties › DLC sekmesinden kontrol edebilirsiniz.
Hangi kamyonlar ücretsiz paket olarak geliyor?
Steam’in uygulama verisinde fiyatı sıfır işaretli dokuz araç paketi var: DAF XG/XG+ (10 Haziran 2021), MAN TGX (16 Mayıs 2023), DAF XD (21 Kasım 2023), Scania S BEV (2 Temmuz 2024), Renault Trucks E-Tech T (30 Mayıs 2024), Iveco S-Way (10 Aralık 2024), Volvo FH Series 5 ve Series 6 (17 Aralık 2024), DAF XF Electric (14 Ekim 2025).
Oyunda elektrikli kamyon var mı?
Var ve üçü de ücretsiz paket olarak geliyor: Scania S BEV, Renault Trucks E-Tech T ve DAF XF Electric. Yani soru “var mı” değil, “ilgili paketi kurdunuz mu” olarak sorulmalı.
Tuning paketi almak bana yeni kamyon verir mi?
Hayır. Ücretsiz paketler kamyonun kendisini veriyor; paralı tuning paketleri zaten sahip olduğunuz bir modelin parça havuzunu büyütüyor. Steam verisindeki başlıcaları: Cabin Accessories (2,09 $), Wheel Tuning Pack (1,59 $), Mighty Griffin (2,09 $), XF Tuning (2,09 $), Actros Tuning (2,09 $), HS-Schoch (1,34 $), FH Tuning (2,09 $), Renault Trucks T Tuning (2,09 $) ve Holland Style (2,09 $). Steam’in Türkiye mağazası bu oyun ve paketleri için para birimini lira değil dolar döndürüyor; ödeyeceğiniz tutarı kendi mağaza sayfanızdan doğrulayın.
Bilgileri nasıl topladık? 1 Kasım 2026 güncellemesinde yazıya resmî paket dökümü eklendi. Dokuz ücretsiz araç paketinin adı, eklenme tarihi ve ücretsiz oldukları (is_free alanı) ile tuning paketlerinin fiyatları Steam’in uygulama verisinden her paket için ayrı ayrı okundu (ana oyun 227300; toplam 108 paket). Doğrulayamadıklarımız: SCS kamyonların oyun içi beygir gücü ve fiyat değerlerini mağaza metninde vermiyor; bu değerler yalnızca oyun içi bayide görünüyor. Tablodaki 27 kamyonun marka ve model adları, motor gücü aralıkları (hem beygir hem kilovat), Euro emisyon sınıfları, kabin listeleri, şasi yapılandırmaları ve üç elektrikli model için geçerli olan “şu anda yalnızca önceden tanımlı hızlı işler için kamyon olarak kullanılabilir” uyarısı, eurotrucksimulator2.com adresindeki About sayfasının kamyon seçici bölümünden alındı. 7 farklı üreticiden 25 lisanslı kamyon ifadesi, kamyonların lisans ortaklarının gözetiminde yeniden yaratıldığı açıklaması, özelleştirme listesi ve belirlenmiş bir kariyer yolu olmadığı ifadesi aynı sayfadan geldi. 7 lisanslı marka ve 26 benzersiz model rakamı eurotrucksimulator2.com ana sayfasındaki özellik metninden alındı; iki sayfa arasındaki fark yazıda olduğu gibi aktarıldı. Ekonomik Sürüş becerisinin yüzde 35’e kadar yakıt tasarrufu sağladığı bilgisi aynı sitenin Player skills bölümünden geldi. Oyuncu tercihine dayanan “en iyi tır” iddialarını resmî bilgi gibi sunmadık. Son güncelleme: 1 Kasım 2026.
İlgili İçerikler
- ETS2 Direksiyon Ayarları
- ETS2 Para ve Seviye Kasma
- ETS2 Manzaralı Rotalar ve Yeni Haritalar
- ETS2 Profil Yedekleme ve Kayıt Sorunu
💬 Senin çekicin hangisi?
Kaç beygirle sürüyorsun, hangi şasiyi seçtin? Aşağıya yaz — gerçek kullanım tercihlerini derleyelim.